Tel. 733 117 117

SERWIS JCB

 Serwis JCB – Naprawa Maszyn JCB

Serwis JCB

JCB (J. C. Bamford Excavators Ltd) – brytyjska kompania, jeden z największych producentów maszyn specjalnych. Specjalizuje się w produkcji maszyn budowlanych, rolniczych, użytkowych, urządzeń dźwigowych, napędowych.

Historia

Historia JCB zaczyna się 23 października 1945 roku w wynajętym przez Josepha Cyrila Bamforda garażu w Uttoexeter. W nim Bamford zbudował pierwszą wywrotkę przy pomocy zestawu spawającego za 1 funta, którą sprzedał następnie na miejskim targu za 45 funtów. Zarobione pieniądze przeznaczył na produkcję kolejnych maszyn. Interes powoli się rozwijał i 3 lata później niewielka firma JCB (skrót pochodzący od inicjałów założyciela) zatrudniała już sześciu pracowników. Wtedy już zainteresowania Joe dotyczyły również urządzeń hydraulicznych co w powiązaniu z dotychczasową produkcją przyczep pozwoliło na opracowanie własnej konstrukcji prawdopodobnie pierwszych w Europie dwukołowych przyczep samowyładowczych. Wkrótce urządzenia hydrauliczne pod nazwą Si-draulic znalazły również zastosowanie w produkowanych przez Joe wysięgników hydraulicznych do traktorów rolniczych i od roku 1951 stały się dla firmy prawdziwym „przebojem rynkowym” W roku 1953 po raz pierwszy pojawiło się znane do dziś logo „JCB”, a umieszczono je na montowanych na przyczepach hydraulicznych urządzeniach samozaładowczych. Oprócz tego, Joe miał oryginalne na ten moment podejście marketingowe do klienta: przejeżdżał do nich i wręczał firmowy czajnik z logotypem JBC. Do roku 1964 dostarczono do klientów ponad 3 tys. tych urządzeń. Zupełnie nowym, wprowadzonym na rynek w roku 1965 produktem JCB były obrotowe koparki na podwoziu gąsienicowym JCB7.

JCB dzisiaj

JCB dzisiaj jest jednym z największych w świecie producentów maszyn do robot ziemnych, rolniczych, transportu materiałów i narzędzi budowlanych. Firma posiada dziewięć oddziałów w Europie, Stanach Zjednoczonych i Singapurze, dziewięć fabryk w Wielkiej Brytanii oraz sieć dealerów niemal w każdym kraju. Firma w dalszym ciągu jest własnością rodziny Bamford, a obecnym prezesem jest Sir Anthony Bamford, najstarszy syn Josepha Cyril Bamford. Siedziba zarządu firmy w Rocester jest położona na 175 akrach hrabstwa Staffordshire wśród trzech jezior, dzikiej przyrody i rzeźb lokalnych artystów.

Obecnie JCB to koncern posiadający 17 fabryk w 150 krajach i liczy 8000 pracowników na całym świecie. Poza wielką Brytanią, gdzie zlokalizowanych jest 6 zakładów, znajdują się one w Niemczech, Brazylii, USA, w Indiach i Chinach.

Linki